Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


doznivani:prednaska49

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

doznivani:prednaska49 [16.10.2014 09:36]
Marek Ištvánek vytvořeno
doznivani:prednaska49 [25.10.2015 22:28] (aktuální)
Marek Ištvánek
Řádek 72: Řádek 72:
 Pozemským lidem bude v konečném soudu tato modla příčinou záhuby, aby v prožití bláznivé honby za ní poznali, čím //je: Nehodnou// lidstva, majícího povinnosti //ke svému Tvůrci!// Pozemským lidem bude v konečném soudu tato modla příčinou záhuby, aby v prožití bláznivé honby za ní poznali, čím //je: Nehodnou// lidstva, majícího povinnosti //ke svému Tvůrci!//
  
-Kdyby bylo lidstvo před dvěma tisíci lety správně přijalo svaté Slovo Ježíše, Syna Božího, muselo by dnes všechno vypadat jinak, než jak to bohužel je!+Kdyby bylo lidstvo před dvěma tisíci lety správně přijalo svaté Slovo Ježíše, Syna Božího, muselo by dnes všechno vypadat jinak, než jak to žel((<​del>​bohužel</​del>​)) ​je!
  
 Tehdy, jako dnes, člověku chyběla vůle k opravdovému přijímání! Ba, dnes už //​nemůže//​ vůbec přijímati,​ poněvadž k tomu potřebnou půdu jeho domýšlivost už úplně otrávila. A proto přijímal Slovo také už předem zkřivené. Nebylo však na něm mezi tím něco zlepšováno nebo zase napraveno, ale právě naopak, ještě více bylo na něm měněno v takovém lidském chtění, které zná jen //jeden// cíl: Vykládati si vše //tak,// jak mu to co nejpohodlněji přináší užitek a jak by ho to především v žádném případě neznepokojovalo. Tehdy, jako dnes, člověku chyběla vůle k opravdovému přijímání! Ba, dnes už //​nemůže//​ vůbec přijímati,​ poněvadž k tomu potřebnou půdu jeho domýšlivost už úplně otrávila. A proto přijímal Slovo také už předem zkřivené. Nebylo však na něm mezi tím něco zlepšováno nebo zase napraveno, ale právě naopak, ještě více bylo na něm měněno v takovém lidském chtění, které zná jen //jeden// cíl: Vykládati si vše //tak,// jak mu to co nejpohodlněji přináší užitek a jak by ho to především v žádném případě neznepokojovalo.
doznivani/prednaska49.txt · Poslední úprava: 25.10.2015 22:28 autor: Marek Ištvánek