Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


doznivani:prednaska97

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

doznivani:prednaska97 [17.10.2014 22:53]
Marek Ištvánek vytvořeno
doznivani:prednaska97 [25.10.2015 22:48] (aktuální)
Marek Ištvánek
Řádek 46: Řádek 46:
 Nechce nechat nalézt ve vzpomínkách Světlo. A //jak// duch touží po tom, aby nalezl Světlo, čerpal z něho novou sílu, poznáte z toho, že se vzpomínkami na svatou noc z dětství probouzí se také neurčitá, téměř bolestná touha, která jest schopna naladiti přechodně mnohé lidi měkce. Nechce nechat nalézt ve vzpomínkách Světlo. A //jak// duch touží po tom, aby nalezl Světlo, čerpal z něho novou sílu, poznáte z toho, že se vzpomínkami na svatou noc z dětství probouzí se také neurčitá, téměř bolestná touha, která jest schopna naladiti přechodně mnohé lidi měkce.
  
-Tento něžný hlas mohl by se státi nejlepší půdou k //​probuzení,//​ kdyby byl použit ihned s celou silou! Dospělí přejdou však bohužel jen do snění, v němž síla ke vzestupu bývá promarněna,​ prohrána. A ve snění přejde také příležitost,​ aniž by mohla přinésti užitek nebo mohla býti použita.+Tento něžný hlas mohl by se státi nejlepší půdou k //​probuzení,//​ kdyby byl použit ihned s celou silou! Dospělí přejdou však žel((<​del>​bohužel</​del>​)) ​jen do snění, v němž síla ke vzestupu bývá promarněna,​ prohrána. A ve snění přejde také příležitost,​ aniž by mohla přinésti užitek nebo mohla býti použita.
  
 Dokonce mnohý člověk se stydí za to, když uroní při tom slzy, hledí je skrýt, vzchopí se trhnutím těla, v němž je tak často patrný nevědomý vzdor. Dokonce mnohý člověk se stydí za to, když uroní při tom slzy, hledí je skrýt, vzchopí se trhnutím těla, v němž je tak často patrný nevědomý vzdor.
doznivani/prednaska97.txt · Poslední úprava: 25.10.2015 22:48 autor: Marek Ištvánek