Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sbornik1:prednaska24

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
sbornik1:prednaska24 [24.10.2014 21:50]
Marek Ištvánek Page moved from sbornik-i:prednaska24 to sbornik1:prednaska24
sbornik1:prednaska24 [25.10.2015 22:54] (aktuální)
Marek Ištvánek
Řádek 18: Řádek 18:
 Ven z těchto bludů! Jest to jen zneužití přírody! A je to všechno jiné než //​přirozený//​ život! Žíti přirozeně ve skutečnosti znamená žíti podle pevně stávajících zákonů Božích, z nichž se mohlo všechno vyvinouti. Nežíti tedy proti těmto zákonům, nýbrž s nimi! Ven z těchto bludů! Jest to jen zneužití přírody! A je to všechno jiné než //​přirozený//​ život! Žíti přirozeně ve skutečnosti znamená žíti podle pevně stávajících zákonů Božích, z nichž se mohlo všechno vyvinouti. Nežíti tedy proti těmto zákonům, nýbrž s nimi!
  
-Člověk rozumí bohužel pod pojmem „příroda“,​ jak vždy ve své omezenosti, ne snad skutečný smysl slova, nýbrž jen zcela nepatrný úzce omezený díl jemu viditelných účinků!+Člověk rozumí ​žel((<​del>​bohužel</​del>​)) ​pod pojmem „příroda“,​ jak vždy ve své omezenosti, ne snad skutečný smysl slova, nýbrž jen zcela nepatrný úzce omezený díl jemu viditelných účinků!
  
 Snad to lépe pochopí, když na místě snadno matoucího slova //​příroda//​ použiji výrazu //​skutečný život// nebo //živoucí skutečnost,//​ do které je každý člověk postaven a jež podle jeho vlastních pohybů buď mu brzdivě překáží nebo povzbudivě pomáhá. Snad to lépe pochopí, když na místě snadno matoucího slova //​příroda//​ použiji výrazu //​skutečný život// nebo //živoucí skutečnost,//​ do které je každý člověk postaven a jež podle jeho vlastních pohybů buď mu brzdivě překáží nebo povzbudivě pomáhá.
sbornik1/prednaska24.txt · Poslední úprava: 25.10.2015 22:54 autor: Marek Ištvánek