Slovo

od Abdrushina pro ducha

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


sbornik2:prednaska26

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

sbornik2:prednaska26 [24.10.2014 22:26]
Marek Ištvánek vytvořeno
sbornik2:prednaska26 [25.10.2015 23:01] (aktuální)
Marek Ištvánek
Řádek 10: Řádek 10:
 Člověk teď dělá všechno špatně, poněvadž nyní v soudu musí všude ukázat svou neschopnost,​ aby se stal zase skromným a malým. Musí se naučit úctě k Pánu a k Jeho svatému působení. Lidé, co jste si to způsobili, když jste opustili světlou stezku, kterou vám ukázala nejsvětější Láska. Všichni nyní bloudíte na svých cestách, každý zaslepeně a domýšlivě jde jinou cestou, posmíváte se jeden druhému a věříte, že jste každý našel to pravé. Člověk teď dělá všechno špatně, poněvadž nyní v soudu musí všude ukázat svou neschopnost,​ aby se stal zase skromným a malým. Musí se naučit úctě k Pánu a k Jeho svatému působení. Lidé, co jste si to způsobili, když jste opustili světlou stezku, kterou vám ukázala nejsvětější Láska. Všichni nyní bloudíte na svých cestách, každý zaslepeně a domýšlivě jde jinou cestou, posmíváte se jeden druhému a věříte, že jste každý našel to pravé.
  
-Tady si cení půsty a sebetrýznění jako zbožnost, jinde vedou v trvalé modlitbě a daleko od světa „bohulibý život“, aniž vědí, že s každým dechem urážejí nejsvětější jméno Všemohoucího. Zde je oceňováno hrdinství a láska k vlasti, pod jejímž pláštíkem se roztahuje sobectví a ctižádost. Mnozí bojují čestně, avšak slouží přitom jen mocichtivosti jiného.+Tady si cení půsty a sebetrýznění jako zbožnost, jinde vedou v trvalé modlitbě a daleko od světa „Bohu se líbící((<​del>​bohulibý</​del>​)) ​život“, aniž vědí, že s každým dechem urážejí nejsvětější jméno Všemohoucího. Zde je oceňováno hrdinství a láska k vlasti, pod jejímž pláštíkem se roztahuje sobectví a ctižádost. Mnozí bojují čestně, avšak slouží přitom jen mocichtivosti jiného.
  
 Co se stalo ze vznešených čistých žen -- toho vzoru lidstva, toužícího po Světle, které byly matkami, vychovatelkami,​ služebnicemi i paními, jejichž pohled byl obrácen k výšinám a v ušlechtilé počestnosti napomínal a vedl duše? Co se stalo ze vznešených čistých žen -- toho vzoru lidstva, toužícího po Světle, které byly matkami, vychovatelkami,​ služebnicemi i paními, jejichž pohled byl obrácen k výšinám a v ušlechtilé počestnosti napomínal a vedl duše?
sbornik2/prednaska26.txt · Poslední úprava: 25.10.2015 23:01 autor: Marek Ištvánek